Jak przerwać ciąg alkoholowy?

W dzisiejszych czasach istnieje bardzo wiele osób, które uległy przeróżnym uzależnieniom. Niestety łatwo jest w nie wpaść, zaś wyjść jest już szalenie trudno. Dlatego, w walce o zdrowie, warto mieć przy sobie kogoś, kto w odpowiedniej chwili poda osobie uzależnionej pomocną dłoń.

Co zrobić, gdy ktoś właśnie ma ciąg alkoholowy?

Na początku warto zabrać go do szpitala, w którym może zostać poddany odtruciu organizmu, popularnie zwanemu detoksem. To pierwszy krok, ponieważ z pijana osobą, która poza butelką nie widzi nic, raczej się nie dyskutuje. Oczywiście najlepiej by było, gdyby sam chory chciał się leczyć, jednak z reguły jest to bardzo nierealne. Dlatego odtrucie to pierwszy i podstawowy krok w kierunku abstynencji. Więcej informacji na leczyc.pl.

A co zrobić potem?

Kolejnym krokiem jest próba porozmawiania z osobą uzależniona, ponieważ bez jej świadomej zgody nie można rozpocząć leczenia. Dlatego? Ponieważ wyjście z nałogu musi być przeprowadzane przede wszystkim przez alkoholika. Nie wystarczy, że ten ktoś przejdzie detoks, ponieważ wyjdzie ze szpitala i znowu się napije. Tak można go czyścic w nieskończoność, bez żadnego skutku. Dlatego próba przekonania go, że ma problem i musi rozpocząć leczenie, jest w tym przypadku kolejnym i niezbędnym krokiem.

Specjaliści twierdzą, że przyznanie się alkoholika przed samym sobą, że ma problem jest najtrudniejszą opcją. Gdy to się stanie, samo leczenie jest już sporo łatwiejsze, ponieważ alkoholik walczy, bo ma świadomość, że jest chory i potrzebuje pomocy. Walka będzie trwała całe życie, więc wsparcie grupy Anonimowych Alkoholików może bardzo pomóc. Bardzo trudno jest stoczyć z uzależnieniem samodzielną walkę i ją wygrać, dlatego warto mieć obok siebie osoby, które przeżyły to samo i doskonale zrozumieją.

Dodaj komentarz


Nasi eksperci


Asia

Victoria

Marlena

Jeśli chcą Państwo skontaktować się z naszym autorem, prosimy o przesłanie wiadomości na adres: redaktorstrony{at}gazeta.pl

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in Unknown on line 0