Psychiatra w Warszawie – jak znaleźć specjalistę

psychiatra WarszawaSprawa wydaje się prosta, potrzebujemy umówić się ze specjalistą psychiatrą, wpisujemy w Google żądaną frazę i mamy dostęp do setek placówek. Jednak gdy zaczynamy kontaktować się z lekarzami wszystko się komplikuje. W PZP (Poradniach Zdrowia Psychicznego) w których leczenie ambulatoryjne jest refundowane przez NFZ, okres oczekiwania na wizytę wynosi kilka miesięcy. Dodatkowo nie realizują one w praktyce wizyt domowych. Niestety nasza babcia, która cierpi na otępienie zwane choroba Alzheimera, nie śpi w nocy, zwiduje nieistniejące postacie, jest pobudzona, próbuje uciekać z domu, przestała przyjmować płyny i pokarmy, czuje się truta i okradana. Transport Jej do Poradni byłby trudny i niebezpieczny. Więc decydujemy się na wizytę prywatną. Niestety fraza psychiatra Warszawa to częściej poszukiwana specjalizacja. Wnioskujemy z tego, że zapotrzebowanie na te usługi jest znaczne.  Dzwonimy do kolejnych specjalistów i co ustalamy:

  1.  większość z zapytanych lekarzy psychiatrów nie realizuje wizyt domowych
  2. jeżeli któryś z psychiatrów przyjmie zlecenie to czas oczekiwania na wizytę wynosi od kilku dni do dwóch tygodni
  3. cena psychiatrycznej wizyty domowej to 250 – 500 zł w dni pracujące, w godzinach 8.00- 19.00, w dni wolne i w godzinach nocnych ustalana jest indywidualnie
Jeżeli jednak bardzo nam zależy na szybkiej pomocy specjalisty psychiatry nie mamy wyboru. Atutem prywatnego leczenia jest z reguły: bardziej indywidualne podejście do pacjenta, lekarz często umożliwia nam kontakt telefoniczny w razie nagłych wydarzeń i potrzeby konsultacji.
Pamiętajmy, zawsze mozemy udać się do Izby Przyjęć dowolnego szpitala psychiatrycznego, nawet bez skierowania. Powinnismy tam otrzymać pomoc specjalistyczną, czy będziemy z neiej zadowoleni, to już inna sprawa.
Życzymy zdrowia, psychicznego również.

 

Dodaj komentarz


Nasi eksperci


Asia

Victoria

Marlena

Jeśli chcą Państwo skontaktować się z naszym autorem, prosimy o przesłanie wiadomości na adres: redaktorstrony{at}gazeta.pl